Глава 2. Сімейний бізнес – не романтика

Глава 2. Сімейний бізнес – не романтика

Так от. Бабі Язі не сиділось дома. І одного разу, гуляючи по лісі, вона натрапила на рекламну дощечку. А на тій дощечці сексапільна Русалка кличе на чудо-бізнес-тренінг. Нібито життя стане, як в казці. Баба Яга вже собі навіть уявила, як вона сидить за дубовим столом. В шикарному платті до самих ніг, з намальованими губами та манікюром червоним. І роздає команди: «Ти чого так пізно приперлась на роботу?», «А ти чого нічого не продав?».

Картинка їй сподобалась. І от Баба Яга вже на тренінгу. Русалка в бізнесі тямила. І в НЛП теж. Бо Баба після 5-ти днів, з’явившись на порозі хати, сходу заявила Чахликові:
- Хочу бізнес! І хрясь поперед очі Чахлика бізнес-планом.

Чахлик Бабу любив. Перечити не став. Бізнес-план прочитав.
І ось відкрите вже ФОП з КВЕДом «Оптова торгівля чарівним зіллям». Ще й з ПДВ! Чахлик швиденько договорився з Відьмою з сусіднього царства про поставку зілля. Слава богам, Баба не знала про їх роман (ага, на тому самому курорті, коли він сам їздив кісточки прогріти).

І закрутилось. Баба гроші рахує, видає-роздає-збирає. А Чахлик поставляє-продає зілля. Цілий бізнес-процес! Друзяки, знайомі, знайомі через знайомих. Знижки, бонуси, акції. Кафе, ресторани, шопінг та заморські пляжі. Життя вирує.

Аж якось «в гості» нагрянули Три Богатиря. Так-так, ті самі, з податкової. Бачите, їм донесли, що продають зілля дуже дешево. Баба з Чахликом достали свою амбарну книжку (де в тому лісі програму знайти!). І як же вони були здивовані, коли стали аналізувати: за що купили, за що продали. Які там прибутки! Самі збитки!

Ох, Баба була зла на свого «великого» продавця Чахлика. Така зла, що, навіть, прости господи, готова була того в печі запекти. Бо прийшлось їм штраф сплатити немаленький, ще й ПДВ дорахувати. За те, що продавали нижче закупочної ціни. Баба вже думала, що залишиться в тому самому платті. Та якось справились. І затямили відтоді, що бізнес – справа серйозна.

Мораль сеї казочки така, любі бухгалтери.
Контроль та аналіз понад усе. А був би у Баби з Чахликом для аналізу звіт «Валовий прибуток», Богатирі лишились би ні з чим.

Не будьте Бабою з Чахликом!

P.s. Якщо що, для програми BAS Бухгалтерія у нас є такий звіт.


________________

SILLAnium. Нам приємно робити приємне!

Читати далі:

попередня Глава 1. Це був початок...
наступна Глава 3. Про жіночу підступність у бізнесі

Возврат к списку