Основні поняття методології Scrum

Основні поняття методології Scrum

Зараз в середовищі управління проєктами всюди звучить scrum, scrum, scrum. Що ж це таке? Давайте спробуємо простою мовою пояснити, що таке scrum.

Як багато хто міг би подумати, це не абревіатура, а термін, який позначає сутичку навколо м'яча в регбі.

Scrum - це методологія управління проєктами, яка використовує принципи тайм-менеджменту. Відмінною рисою цієї методології є залученість всіх учасників в процес, при цьому кожен з них має свою певну роль. Тобто над проектом працює не тільки команда, але і всі ті люди, які зацікавлені у вирішенні задачі. При цьому вони не просто ставлять завдання і зникають, а постійно працюють з командою (не плутати з контролем!).

Які ролі людей в методології scrum:

Product owner (власник товару) - людина, яка розуміє, як кінцевий продукт повинен виглядати (або думає, що він розуміє), і зацікавлений в його випуску. Це людина, яка представляє інтереси замовника. Він може бути власником бізнесу, співробітником організації-замовника (наприклад, маркетолог, якщо мова про йде про рекламу) або співробітником Вашої компанії, якщо виконується якийсь внутрішній проект. Головне, що ця людина працює з командою і розставляє пріоритети завданням.

Scrum-майстер - людина, яка стежить за виконанням проекту. Його можна назвати проєкт-менеджером, але це не зовсім так. Він повинен суворо дотримуватися принципу scrum, стежити, щоб їх дотримувалися інші і налаштовувати їх на це.

Scrum-команда - команда, яка виконує проєкт і дотримується принципів scrum.

Спринт - часовий інтервал, який визначається для виконання конкретного списку завдань (строго обмеженого). Як правило, це значення коливається в межах 2-4 тижнів, і визначається самою командою спочатку проєкту.

Backlog (беклог) - перелік всіх необхідних робіт.

Беклог розділяється на 2 види - product-backlog і спринт-беклог.

Product-backlog - список всіх робіт за проєктом, тобто виконавши їх, ми отримаємо кінцевий бажаний продукт.

Спринт-беклог - перелік робіт, який був узгоджений з командою для виконання в певному спринті. Завдання сюди потрапляють з product-backlog, шляхом розстановки пріоритетів product-owner'ом.

Планування спринту - нарада,в якій беруть участь всі. В ході наради product-owner якраз і визначає пріоритети для різних завдань, які він хотів би бачити виконаними в ході спринту. Команда зі свого боку визначає, чи зможе вона виконати цей список і скільки буде потрібно для цього часу. У підсумку виходить список завдань, який в ході спринту мінятися не може, і повинен бути виконаний.


Возврат к списку